Струтинський С.В., Гуржій А.А., Сторчак М.Г. Розробка методів аналізу нестаціонарних динамічних процесів у вигляді випадкових векторів з використанням нейронних мереж для побудови кластерних моделей процесів

Hits:

Answer

С.В. Струтинський1, А.А. Гуржій2, М.Г. Сторчак3, д-р техн.наук
1-Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" м.Київ, Україна
2-Національний університет України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ, Україна
3-Штутгарт, Німеччина

РОЗРОБКА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ НЕСТАЦІОНАРНИХ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ВИГЛЯДІ ВИПАДКОВИХ ВЕКТОРІВ З ВИКОРИСТАННЯМ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ПОБУДОВИ КЛАСТЕРНИХ МОДЕЛЕЙ ПРОЦЕСІВ

В статье проведен высококачественный анализ переходных динамических процессов, которые рассматриваются как случайные векторы. С применением нейронных сетей в виде карт, которые самоорганизовываются, развиты кластерные модели отдельной реализации случайного вектора. Для обобщения набора кластерных моделей их статистические описания  спользуются в качестве тензоров моментов взаимной корреляции.

In the article dynamic transients are considered as casual vectors, their high-quality analysis is given. With the use of neuron networks as the самоорганизующихся cards, the cluster models of separate realization of casual vector are developed. For generalization  f set of cluster models their statistical descriptions are utillized as a tensor of cross-correlation moments.

Категорія

Tags for this item