Fink C., Zinke M. Wärmereduziertes mag-schweißen der heißrissempfindlichen ni-basislegierung alloy 625 (2.4856)

Hits:

Answer

C. Fink, M. Zinke Dr.-Ing
Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg, Institut für Werkstoff- und Fügetechnik

WÄRMEREDUZIERTES MAG-SCHWEIßEN DER  HEIßRISSEMPFINDLICHEN NI-BASISLEGIERUNG  ALLOY 625 (2.4856)

Технології «холодного» зварювання плавким електродом в серидовищі активних газів  із зниженим тепловкладенням, що були  розроблені  для  зварювання  тонкостінних  деталей,  відкривають  великі  можливості  для  покращення  якості  зварних  зєднань  із корозійно-стійких нікелевих  сплавів  з точки  зору  утворення  гарячих тріщин. Для розробки таких технологій  зварювання корозійно-стійких  нікелевих  сплавів  спочатку  були  визначені  параметри  зварювання  та  склади  захисних  газів,  що  забезпечували  дрібнокрапельний  перенос  матеріалу  до  зварювальної  ванни  без  розбризкування  та  гарне  формування  шва.  Для  вибору  найбільш  оптимального методу «холодного» зварювання із зниженим тепловкладенням були виготовлені різноманітні багатошарові покриття  із матеріалу NiCr22Mo9Nb (alloy 625, Werkstoff-Nr. 2.4856, UNS N06625), що далі були досліджені на наявність внутрішніх дефектів  та  гарячих  тріщин.  Результати  вищезгаданих  дослідів  представлені  в  даній  роботі  та  порівняні  між  собою.  Поряд  із  цим,  для  дослідження тріщиностійкості було проведено «PVR-Test» при використанні різних методів «холодного» зварювання.

Modified short arc GMA welding techniques for thin sheet applications provide an promising opportunity to overcome hot cracking  when welding corrosion resistant Ni base alloys and therefore to increase the quality of welded joints. For heat reduced GMA welding of hot  crack sensitive nickel base alloy 625 (NiCr22Mo9Nb, 2.4856, UNS N06625) welding parameters and shielding gas were determined based
on deposition welding to achieve a low spatter process and a good wetting behaviour. Regarding the realisation of further heat  reduced  welded joints multilayer deposition welds were performed to characterise and compare the occurrence of hot cracks and lack of fusion  depending on used GMA welding technique. For the evaluation of hot cracking sensitivity of alloy 625 the PVR test (programmed  deformation cracking test) is applied.

Категорія

Tags for this item