Павлюк Я.В. к.т.н., Рагулина В.С., Фернати П.В. к.т.н.
Институт механики ім. С.П.Тимошенко НАН Украины, г. Киев,Украина

ПРЯМАЯ И ОБРАТНАЯ ПОЛЗУЧЕСТЬ НЕЛИНЕЙНО- ВЯЗКОУПРУГОПЛАСТИЧЕСКИХ МАТЕРИАЛОВ ПРИ ОДНООСНОМ НАГРУЖЕНИИ

Pavluk Ya., Ragulina V., Fernati P.

Institute of Mechanics, National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, Ukraine

FORWARD AND THE RETURN CREEP NONLINEAR- VISCOELASTIC-PLASTIC MATERIALS AT MONOAXIAL LOADING

Розглядається задача розрахунку деформацій прямої та зворотної повзучості за умов одновісного розтягу нелінійно-в’язкопружних та нелінійно-в’язкопластичних матеріалів. Для опису процесу деформування використовується нелінійна модель повзучості з незалежною в часі не лінійністю типу моделі Ю.Н. Работнова. В якості ядра спадковості використовується дробово-експоненційна функція. Виконана експериментальна апробація результатів розрахунку на задачах прямої та зворотної повзучості склопластику контактного формування і нейлону FM 10001.

Ключові слова: нелінійна модель повзучості, зворотна повзучість, дробово-експоненційна функція, ядро спадковості, експериментальна апробація, в’язкопластичність.

Библиографический список использованной литературы
1. Работнов Ю.Н. Элементы наследственной механики твердых тел / Ю.Н. Работнов // - Москва : Наука, 1977.- 384 с.
2. Суворова Ю.В. Нелинейные эффекты при деформировании наследственных сред / Ю.В. Суворова // Механика полимеров.- 1977, №6, сс. 976-980.
3. Суворова Ю.В. Исследование процессов деформирования органотекстолитов / Ю.В. Суворова, А.Е. Васильев, Г.П. Машинская, Г.Н. Финогенов // Механика композитных материалов.- 1980.- №3, сс. 538-556.
4. Голуб В.П. Об одном методе построения определяющих уравнений в теории нелинейной ползучести / В.П. Голуб // Теоретическая и прикладная механика.- 2002.- Вып.36, сс. 23-29.
5. Голуб В.П. Нелинейная ползучесть вязкоупругих органических волокон при растяжении / В.П. Голуб, Ю.М. Кобзарь, П.В. Фернати // Прикл. механика.-2005.-Том 41, №7, С. 102-115.
6. Голуб В.П. О применении сглаживающих сплайн-аппроксимаций в задачах идентификации параметров ползучести / В.П. Голуб, А.Д. Погребняк, И.Б. Романенко // Прикл. механика.- 1997.- Том 33, № 6, сс. 52-61.
7. Джонсон Ю. Теория пластичности для инженеров / Ю. Джонсон, П.Б. Меллор // Пер. с англ.- Москва : Машиностроение, 1979.- 567 с.
8. Marin J. Creep-time relations for nylon in tension, compression, bending, and torsion / J. Marin, A.C. Webber and G.F. Weissmann // Proc. ASTM.- 1954.- Vol. 54, pp.1313-1343.
9. Керштейн И.М. Область линейности деформацыонных свойств стеклопластика контактного формирования / И. М. Керштейн, Р. Д. Степанов, П. М. Огибалов // Механика Полимеров. — 1970. — №3.—С. 404 – 410.
10. Мартиросян М.М. О кратковременной ползучести стеклопластика СВАМ./ М.М. Мартиросян // Механика полимеров, 1965, 2, C. 47-54.

pdf button.pdf