УДК 629.7.017.1

Бондаренко Д.О., Рудаков К.М., д.т.н., проф.
НТУУ «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна

ОЦІНКА ВТОМНОЇ МІЦНОСТІ В ЗОНІ СТИКУ ПЕТЕЛЬ КРІПЛЕННЯ ЗАДНЬОГО БАГАЖНОГО ЛЮКА ПАСАЖИРСЬКОГО ЛІТАКА

Bondarenko D., Rudakov K.
National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

ESTIMATION OF FATIGUE DURABILITY IN A ZONE OF A JOINT OF LOOPS OF FASTENING OF THE BACK LUGGAGE HATCH OF THE PASSENGER PLANE

Анотація . Сучасні авіаційні правила та інші нормативні документи, що регламентують порядок забезпечення безпеки і економічної ефективності літака за умовами втомної міцності конструкції , пред'являють підвищені вимоги до обсягу і якості розрахунків на втому основних елементів конструкції
планера літака. У цій статті визначається ресурс частини силової конструкції літака - відсіку фюзеляжу. для оцінки втомної міцності в зоні стику петлі навішування заднього багажного люка використовувалася локально - глобальна КЕ -модель. Також була описана методика визначення втомних характеристик елементів конструкції літака. У статті представлено 2 малюнка CAD - моделі аналізованої зони і 5 малюнків КЕ -моделей.

Ключові слова : втома , літальний апарат , коефіцієнт надійності , фюзеляж , фітінг , довговічність , еквівалентні напруження , головні напруження

Бібліографічний список використаної літератури

1. Стрижиус В.Е., Семернин А.В. Руководство по расчетам на усталость элементов конструкции планера самолета (проект) // М.: Научный вестник МГТУ ГА, Серия: «Аэромеханика, прочность, поддержание летной годности ВС», 2010. – 46 с.
2. Обеспечение безопасности конструкции по условиям прочности при длительной эксплуатации. МОС к АП 25.571. Директивное письмо АР МАК от 30.12.96 г., № 5–96.
3. Авиационные правила. Часть 25. Нормы летной годности самолетов транспортной категории. М.: МАК, 2004.

pdf button.pdf