UDK 621.924.093.048

Moisejenko M.S.1, Salenko O.F.1,  Kumurgy O.U.2, Ljashenko B.A.2 , Rutkovsky A.V.2

1 – Kremenchug Mikhailo Ostrohradskyi National University, Kremenchug, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

2 – G.S. Pisarenko Institute for Problems of Strength National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, Ukraine

APPLICATION OF WEAR-RESISTANT COATINGS FOR INCREASING EFFICIENCY OF ELEMENTS OF HYDROCUTTING DEVICES

Моісеєнко М. С.1, Саленко О. Ф. 1  д.т.н., проф.

Кумуржи О. Ю. 2, Ляшенко Б. А. 2 д.т.н., проф., Рутковський А. В. 2 к.т.н., ст.н.с.

1 – Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, м. Кременчук, Україна ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ); 2 – Інститут проблем міцності ім. Г. С. Писаренка НАН України, м. Київ, Україна ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

ЗАСТОСУВАННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОКРИТТІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ЕЛЕМЕНТІВ ГІДРОРІЗАЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ

In this work the question of investigating the stability of coatings TiN, the nitrided layer and the combined coverage of the nitrided layer and TiN under conditions of high hydro-cavitation wear are cosidered. Received regression equation resistance of coatings deposited on the basis of hard alloy VK 8 type of conditions of leakage of a fluid. The possibilities of functionally-oriented approach to the formation of the surface layer parts channel elements of hydrocutting devices are shown, increasing of their worktime is proved .

Keywords: coatings, hydrocutting devices, hydro-cavitation wear.

1. 1.Перспективы развития водоструйной и водо-абразивоструйной обработки. Looking downstream. Amer. Mach. 2001. 145, № 3, c. 80-82, 84, 86, 88, 90. Англ.
  2. 2.Саленко О.Ф. Перспективи ринку обладнання для листової обробки / Саленко А.Ф., Фомовська О.В. // Вісник КДПУ, №6 (48) 2008. – с. 45-50.
  3. 3.Степанов В.С., Барсуков Г.В. Современные технологические процессы механического и гидроструйного раскроя технических тканей. Библиотека технолога. – М.: Машиностроение, 2004. – 240 с., ил.
  4. 4.Цыгановский А.Б. Определение степени влияния угла атаки струи на производительность и качество гидроабразивной обработки затопленными струями // Вісник СНУ iм. В.Даля. – 2009. – № 6. – С. 220-228.
  5. 5.Проволоцкий А.Е. Струйно-абразивная обработка деталей. – К.: Техника, 1989. – 177 с.
  6. 6.Непомящий Е.Ф. Трение и износ под воздействием струи твердых частиц // Контактное взаимодействие твердых тел и расчет сил трения и износа. – М.: Наука, 1971. – С. 190 - 200.
  7. 7.Клейс И.Р. Основы выбора материалов для работы в условиях газоабразивного изнашивания // Трение и износ. – 1980. – Т. 1. – № 2. – С. 263 - 271.
  8. 8.Билик Ш.М. Абразивно-жидкостная обработка металлов. – М.: Машиностроение, 1960. – 198 с.
  9. 9.Подураев В.Н. Физико-химические методы обработки / Подураев, В.Н., Камалов В.С. – М.: Машиностроение, 1973. – 346 с.
  10. 10.Виноградов В.Н. Абразивное изнашивание / В.Н.Виноградов, Г.М.Сорокин, М.Г.Колокольников. – М.:.Машиностроение, 1990. – 224 с.
  11. 11.Дудюк В.О. Аналіз динамічного навантаження елементів зони гідрорізанняіз використанням прикладного пакету Flow Vision // Вісник КНУ імені Михайла Остроградського. – № 6 (65). – 2010. – С. 59-62.