Яворовский В.Н., к.т.н., доц., Корнийченко П.А., Надводнюк Д.Н.
НТУУ «Киевский политехнический институт», г. Киев, Украина

ОСОБЕННОСТИ ВЫРУБКИ КРУГЛЫХ ДЕТАЛЕЙ ИЗ ТОНКОЛИСТОВОГО МАТЕРИАЛА

Iavorovskyi V., Korniytchenko P., Nadvodniuk D.
National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

SPECIFICS OF THE BLANKING ROUND DETAILS FROM THIN SHEET MATERIALS

На основі результатів теоретичного дослідження вирубування прямокутної пластини з тонколистового мате- ріалу, проведеного з використанням програмного середовища DEFORM-3D, виконується експериментальне дослідження вирубування круглих деталей ∅20,3 мм з різних матеріалів: сталі 20, латуні Л68, технічної міді М1, алюмінієвого сплаву АМц-Н2 різної товщини листа: 0,15; 0,5 та 1 мм. Чисельні експерименти призводять до поліпшення якості вирубування: досягненню 8…11 квалітету точності, шорсткості поверхні зрізу Ra 1…1,5, меншої величини завусня і відсутності конус- ності. Припускаємо, що всі поліпшення якості поверхні зрізу пов’язані з усуненням фази cколу.

Ключові слова: вирубка, прогин, точність, шорсткість, завусень, гнучка оболонка.

Библиографический список использованной литературы
1. Залесский В.И. Механизм деформации при резке листового металла в штампах/ В.И.Залесский, В.В.Губарев. // Сб. «Технологические процессы обработки стали и сплавов». МИСиС – М.: Металлургия, 1955. – С.409-452.
2. Donald F. Eary. Techniques of Pressworking Sheet Metal. (An engineering approach to die design)/ Donald F. Eary & Edward A. Reed.// RAL, Motors Institute Engineering Department. – Gene. - 1976, pp 1 – 19.
3. Яворовский В.Н. Исследование специфического характера вырубки тонколистовых материалов с помощью компью- терного моделирования./В.Н.Яворовский, И.Н.Кальченко.// Обработка материалов давлением. Сборник научных трудов - №4 (37) Краматорск, ДГМА, 2013 – С. 64 – 69.
4. Бень И.В. Анализ вырубки прямоугольных пластинок методом конечных элементов/И.В.Бень, В.Н.Яворовский.// Обработка материалов давлением. Сборник научных трудов - №4 (37) Краматорск, ДГМА, 2013 – С. 69 – 74.
5. Вольмир А.С. Гибкие пластинки и оболочки. – М.: Гос. изд-во тех. теор. литературы. – 1956 – 413с.
6. Зубцов М.Е. Листовая штамповка.// Л.:Машиностроение, 1979. – 432с.
7. Майданюк С.В. Модуль для вимірювання фасонних профілів./С.В.Майданюк, О.А.Плівак, Р.А.Бекмурадов.// Вісник ЖДТУ - №2(41) – Житомир, 2007 – С 1 – 4.

pdf button.pdf