Чайка Т.В., Дербасова Н.М. к.т.н., Гавриш В.М. к.т.н. доц.
Севастопольский национальный университет ядерной энергии и промышленности, г. Севастополь, Украина

ИССЛЕДОВАНИЯ РАЗДЕЛЕНИЯ КАРБИДА ВОЛЬФРАМА И КОБАЛЬТА В РЕЗУЛЬТАТЕ МИКРОБИОЛОГИЧЕСКОЙ ДЕСТРУКЦИИ ВОЛЬФРАМКОБАЛЬТОВЫХ ОТХОДОВ

Chaika T., Derbasova N., Gavrish V.
Sevastopol National University of Nuclear Energy and Industry, Sevastopol, Ukraine

RESEARCH DIVISION OF TUNGSTEN CARBIDE AND COBALT AS A RESULT OF MICROBIOLOGICAL WASTE DESTRUCTION OF TUNGSTENCOBALT WASTE

Запропоновано метод мікробіологічної деструкції твердосплавних вольфрамкобальтовых відходів виробництва, суть якого полягає у селективному розчиненні металів в кислому середовищі бактеріальним розчином тривалентного феруму, що виконує функції диспергуючої рідини, розчинника, окислювача, а також є середовищем існування автотрофних тіонових бактерій Thiobacillus ferrooxidans, з подальшим виділенням основних компонентів сплаву - карбіду вольфраму в нерозчинний осад і перекладом кобальту в розчин.

Ключові слова: мікробіологічна деструкція, твердосплавні відходи, кобальт, карбід вольфраму, нанопорошок

Библиографический список использованной литературы
1. Чайка Т.В. Переработка твердосплавных изделий методом биологического выщелачивания / Т.В. Чайка, Н.М. Дербасова // Зб. наук. пр. СНУЯЕтаП. – Севастополь: CНУЯЭиП, 2012. – Вып. 4 (44). – С.194 – 200.
2. Аркадьева З.А. Промышленная микробиология: учеб пособие / З.А. Аркадьева, А.М. Безбородов, И.Н. Блохина; под ред. Н. С. Егорова – М.: Высшая школа, 1989. – 688 с.
3. Баранов Г.А. Исследование свойств нанопорошков карбида вольфрама, полученных из отходов вольфрамкобальтовой группы ВК путем бактериального выщелачивания / [Г.А. Баранов, М.В. Гавриш, С.Н. Данильченко и др.] // Зб. наук. пр. СНУЯЕтаП. – Севастополь: CНУЯЭиП, 2012. – Вып. 2 (42). – С. 88 – 94.
4. Лабораторный практикум по аналитической химии: учебное пособие / Л.В. Касицкая, А.Н.Павлова, Т.В. Лапова. Томск : Изд-во Том. гос. архит.– строит. ун-та, 2006. – 82 с.
5. Пятницкий И.В. Аналитическая химия кобальта Монография. Москва, Наука, 1965. – 261 с.
6. Preparation of mono–disperse Ni powders via the reduction of hydrazine complexes: The effect of source materials and impurities // Kang-Min Kim, Jong-Heun Lee, Seon-Mi Yoon, Hyun-Chul Lee, Yong-Kyun Lee, Jae-Young Choi. Electroceramics, 2006, Volume 17, Issue 2-4, P. 339–343.
7. Кузякина Т.И. Биотехнология извлечения металлов из сульфидных руд / Т.И. Кузякина, Т.С. Хайнасова, О.О. Левенец // Вестник КРАУНЦ. Науки о земле.– Петропавловск–Камчатский, 2008. – Вып. 12. – № 2. – С. 76–86.

pdf button.pdf