Бабенко А.Е., д.т.н, проф., Лавренко Я.І.
НТУУ «Київський політехнічний інститут», м. Київ ,Україна

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПОР ТА РУХУ ЦЕНТРИФУГИ РІСО21

Babenko A., Lavrenko Ia.
National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

EXPERIMENTAL STUDY OF MECHANICAL CHARACTERISTICS OF SUPPORT AND MOVEMENT OF CENTRIFUGE PICO21

Експериментально досліджені механічні характеристики центрифуги та її елементів. Досліджено рух центрифуги. Дослідження дало можливість встановити реальні параметри системи, які необхідні для розрахунку її динаміки. Встановлено, що опори у першому наближенні можна вважати лінійно-пружними. Знайдені залежності власних частот від швидкості і напрямку обертання центрифуги. Встановлені додаткові частоти на яких виникає явище резонансу.

Ключові слова: Коливання, лабораторна центрифуга, ротор, пружна опора.

Бібліографічний список використаної літератури
1. Бабенко А.Е., Лавренко Я.И., Штракельян Й. Динамика центрифуги на нелинейно упругом основании.// Вестник НТУУ “КПИ”, Машиностроение.— К.: НТУУ "КПИ". - 2011. — Вып. 61 Т1. - С. 91–94.
2. Бабенко А.Є., Лавренко Я.І. Визначення власних частот коливань лабораторної центрифуги з врахуванням гіроскопічних ефектів. // Вісник НТУУ “КПІ”, Машинобудування. — К.: НТУУ “КПІ”. - 2011 . — Вип. 63. - С. 268 – 272.
3. Бабенко А.Є., Лавренко Я.І., Куренков М.М. Вплив гіроскопічних ефектів на коливання валу центрифуги. // Вісник НТУУ “КПІ”, Машинобудування. — К.: НТУУ “КПІ”. - 2013 . — Вип. 65 – с. 166-174.
4. Fischer J., Strackeljan J.: Stability Analyses of High Speed lab centrifuges considering internal damping in rotor shafts, Technische Mechanik, Band 26, Heft 2, 2006, pp. 131-147.
5. Fischer J., Strackeljan J.: FEM-Simulation and stability analyses of high speed rotor systems. 7th IFToMM-Conference on Rotor Dynamics, Vienna, Austria, 2006.

pdf button.pdf