УДК 621.73.016 + УДК 62.589.22

Гожій С.П. д.т.н., Кліско А.В., Ландар Р.М., Халик О.П.

НТУУ «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна

МЕХАНІЗМ ОБКОЧУВАННЯ З ПІДВИЩЕНИМИ ПОКАЗНИКАМИ ЕФЕКТИВНОСТІ ДЛЯ ОРБІТАЛЬНОГО ШТАМПУВАННЯ

Godziy S., Klisko A., Landar R., Halyk O.

National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

ROTARY MECHANISM WITH THE ENHANCEABLE INDEXES OF EFFICIENCY FOR ORBITAL FORGING PROCESS

Загальна ефективність виробництва залежить від застосування сучасних технологічних процесів та ефективного і технологічного обладнання. Основним показником ефективності обладнання є коефіцієнт корисної дії. Треба враховувати показники надійності, продуктивності, матеріалоємності. Основним вузлом обладнання є механізм орбітального руху. Його робота пов’язана з виникненням і здоланням сил тертя. Якраз ця обставина суттєво впливає на корисне застосування підведеної енергії.
Існують декілька базових конструкцій орбітальних механізмів. Проведений аналіз їх роботи, визначені недоліки та шляхи їх усунення. Мета статті полягає в створенні ефективного обладнання та обґрунтуванні проведених інновацій. Їх застосування забезпечує максимальну ефективність і продуктивність, а також мінімальну собівартість виробництва. Стаття є результатом експериментальних та теоретичних досліджень, що проводяться на кафедрі механіки пластичності матеріалів та ресурсозберігаючих процесів Національного технічного університету України "КПІ".

Ключові слова: Орбітальне штампування, обладнання, технологічний процес, ефективність, коефіцієнт корисної дії, продуктивність, собівартість.

Бібліографічний список використаної літератури
1. Марциняк З. Холодная объемная штамповка методом обкатки // З. Марциняк; Кузнечно-штамповочное производство. 1970. - №9. - С. 18-20.
2. А.с. 889219 СССР, МКИ B 21 D 37/12. Машина для сферодвижной штамповки. / Л.Т. Кривда Л.Т., А.С. Пшенишнюк А.С. (СССР) - № 2627441/25-27; Заявлено 12.06.78; Опубл. 15.12.81, Бюл. №46 – 3с.
3. А.с. 1650308 CCCP, МКИ B 21 D 37/12. Машина для сферодвижной штамповки / Л.Т. Кривда, С.П. Гожий (СССР). - № 4626613/27; Заявлено 27.12.88; Опубл. 23.05.91, Бюл. №19 – 6 с.
4. Кривда Л.Т. Безтрансмісійний осцилятор преса для штампування обкочуванням. // Л.Т. Кривда, С.П. Гожій; Технологические системы. – №2 (18). – 2003. – С. 84...89.
5. Кривда Л.Т. Числовий розрахунок без трансмісійного осцилятора пресу для штампування обкоченням. // Л.Т. Кривда, С.П. Гожій; Технологические системы. – 2006. -№ 1(33). – С. 58…61.

alt .pdf