УДК 532.54.013.2

Гнатів Р.М., к.т.н., доц., Орел В.І., к.т.н., доц., Піцишин Б.С.
Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів, Україна

ВИЗНАЧЕННЯ ПІДВИЩЕННЯ ТИСКУ ПРИ НЕУСТАЛЕНОМУ РУСІ РІДИНИ В ТРУБАХ

Gnativ R., Orel V., Picishin B.
Lviv Polytechnic National University, Lviv, Ukraine

TO DETERM ARISE THE PRESSURE IN INSTABLE MOVEMENT OF LIQUID IN PIPE

За результатами теоретичних і експериментальних досліджень було встановлено, що тиск, який виникає при неусталеному русі рідини суттєво залежить від внутрішньої структури потоку. Від критеріїв цієї структури залежать втрати енергії на тертя, а також стійкість ламінарного режиму течії. Отримані результати досліджень дозволяють визначати ці величини і врахувати їх вплив на процес розвитку неусталеної течії рідини.

Ключові слова: неусталений, нестаціонарний, рух рідини.

Бібліографічний список використаної літератури
1. СНип П2.04.02-84. Водоснабжение, наружные сети и сооружения. Стройиздат. М., 1985.
2. Чарный И.А. Неустановившееся движение реальной жидкости в трубах/ И.А. Чарный// 2-е изд. переработ. и доп. М. “Недра”. 1975.
3. Попов Д.Н. Нестационарные гидравлические процессы/Д.Н. Попов// М. Машиностроение, 1982.
4. Гнатів Р.М. Експерименталні дослідження неусталених течій в трубах / Р.М.Гнатів, І.П. Віструх // Промислова гідравліка і пневматика.-2009.-№4 (26).-С.28-31.
5. Гнатів Р.М. Дослідження методів візуалізації неусталеного руху плинного середовища втрубопроводах гідравлічних систем /Р.М.Гнатів, І.Ф. Рип’як, В.В. Чернюк // Промислова гідравліка і пневматика.-2010.-№1 (27).-С.47-51.
6. Калмыкова З.А. Экспериментальное исследование пролфилей местных скоростей при переходных процессах в трубах/З.А. Калмыкова, И.Г.Мохов, Д.Н. Попов// Транспортное и энергетическое машиностроение № 2, 1972, с. 61- 65.
7. Бескаравайный Н.М. Теоретические основы измерения импульсных давлений в жидких средах/ Н.М. Бескаравайный, В.А. Поздеев// 1981.
8. Иващенко Н.Н., Автоматическое регулирование/ Н.Н. Иващенко// М. Машиз., 1958.
9. Гнатів Р.М. Використання допплерівського локатора для вимірювання швидкостей при неусталеному русі рідин. /Р.М. Гнатів // Примислова гідравліка і пневматика.-2011.- №1 (31).-С.60-63

pdf button.pdf