Коробко І.В., Писарець А.В.
НТУУ «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна

ВИЗНАЧЕННЯ РУШІЙНОГО МОМЕНТУ НА ЧУТЛИВОМУ ЕЛЕМЕНТІ ПЕРЕТВОРЮВАЧА ВИТРАТИ ПОВІТРЯ

Korobko I., Pisarets A.
The National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

DRIVING TORQUE DETERMINATION ON THE AIR FLOW TRANSDUCER SENSITIVE ELEMENT

Стаття направлена на розв’язання задачі точного вимірювання витрати і кількості повітря при проведенні діагностики органів дихання людини. В роботі розглядаються питання визначення рушійного моменту, який діє на лопаті
чутливого елементу вимірювального перетворювача витрати повітря швидкісного типу. Одним із головних чинників що впливає на величину рушійного моменту, є характер розподілу швидкості потоку безпосередньо перед чутливим елементом. Виходячи з цього в роботі особлива увага приділяється врахуванню характеру розподілу швидкості потоку вимірюваного середовища перед чутливим елементом та його взаємодії із конструктивними елементами приладу. Напрям подальших досліджень пов'язаний з визначенням моментів опору обертанню чутливого елементу перетворювача витрати.

Ключові слова: витрата повітря, лічильники, математична модель, рушійний момент

1. Кларк Д. Медицинские приборы. Разработка и применение. К.: Медторг, 2004. – 340 с.
2. Годлевский Л.С., Креснюк В.И., Садлий А.В. Медецинская аппаратура. Принципы действия и применения. М.: Нептун-Технология, 2002. – 392 с.
3. Бошняк Е.М., Бызов Л.Н. Тахометрические расходомеры. – М.:Машиностроение., 1968 – 212 с.
4. Бобровников Г Н., Камышев Л.А. Теория и расчет турбинных расходомеров.–М.: Издательство стандартов 978.–128с
5. Идельчик И.Е. Справочное пособие по гидравлическим сопротивлениям. – М.: Машиностроение, 1975. – 543 с.
6. Сопротивление материалов / Писаренко Г.С. и др. – К.: Вища школа, 1973. – 668 с.
7. Повх И.Л. Техническая гидромеханика. 2-е изд., доп. Л.: Машиностроение, 1976.- 504с.