УДК 539.374.001.8

Чигиринский В.В. д.т.н., проф., Бень А.Н.
Запорожский национальный технический университет, г. Запорожье, Украина

РЕШЕНИЕ ПЛОСКОЙ ЗАДАЧИ ТЕОРИИ ПЛАСТИЧНОСТИ В НАПРЯЖЕНИЯХ

Chygyryns’kyy V., Ben’ A.
Zaporizhzhya National Technical University, Zaporizhzhya, Ukraine

SOLUTION OF THE PLASTICITY THEORY FLAT TASK AT THE TENSION

Анотація. Представлено частинне рішення плоскої задачі в аналітичному вигляді з використанням вкладених гармонійних функцій. Показано рішення з використанням теорії пластичного плину. Запропонований результат є більш загальним рішенням плоскої задачі теорії пластичності за рахунок складної дволанкової гармонійної функції. Проведено аналіз рішення задачі для простого середовища, що зміцнюється, який показує, що розподіл контактних напружень визначається фактором форми осередку деформації та величиною коефіцієнта тертя.

Ключові слова: напруження, гармонійні функції, граничні умови, складні гармонійні функції, частинне рішення

1. Чигиринский В.В. Обобщенная теория пластичности. Модель сложной пластической среды / В.В. Чигиринский, А.Я. Качан, А.Н. Бень // Вестник национального технического университета Украины. Политехнический институт. – 2008. – С. 141-148.
2. Чигиринский В.В. Некоторые особенности обобщенной теории пластичности для упрочняющейся среды / В.В. Чигиринский, А.Н. Бень // Вестник двигателестроения. – 2008. – № 2. – С. 8-12.
3. Chygyryns’kyy V.V. A Generalised Theory of Plasticity [Text] / V.V. Chygyryns’kyy, A.Ya. Kachan, I. Mamuzić, A.N. Ben’ // Materials and Technology. Institute of Metals and Technology – Liubljana, Slovenija. – 2010. – POB 431. – P. 141-145.
4. Смирнов В.С. Теория обработки металлов давлением / В.С. Смирнов. – М.: Металлургия,1973. – 496 с. – (уч. для студ. вузов, обучающихся по спец. “ОМД”).
5. Малинин, Н.Н. Прикладная теория пластичности и ползучести / Н.Н. Малинин. - М.: Машиностроение, 1975. – 399 с. – (уч. для студ. машиностр. спец. вузов).
6. Cторожев М.В. Теория обработки металлов давлением / М.В. Сторожев, Е.А. Попов. - М.: Машиностроение, 1977. - 424 с. – (уч. для маиностр. и политехн. вузов).