УДК 621.548+621.01

Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів, Україна

ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ КОМБІНОВАНИХ ВІТРО-ВІБРАЦІЙНИХ УСТАНОВОК

Korendiy V., Lanets O.

Lviv Polytechnic National University, Lviv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

РRINCIPLES OF COMBINED WIND-VIBRATORY EQUIPMENT CONSTRUCTION

Обґрунтовано ідею створення вітро-вібраційної установки на основі вітроколеса з механізмами автоматичного регулювання потужності та вібраційної машини з аероінерційним збуренням. Розглянуто основні принципи побудови такого типу конструкцій і можливість їх реалізації. Описано конструкцію, принцип роботи та методику розрахунку механізму регулювання потужності для ефективного функціонування вітро-компресорної установки в умовах поривчастих вітрів. Обґрунтовано тримасову коливальну систему з аероінерційним приводом як найбільш оптимальну для використання в енергоощадних резонансних режимах роботи і забезпечення злагодженої роботи комбінованої установки.

Ключові слова: тримасова система, білярезонансні режими, аероінерційне збурення, вібраційна машина, вітро-вібраційна установка, механізм автоматичного регулювання потужності.

1. Козирський В.В. Аналіз балансу потужності комбінованої електро-водопостачальної вітроустановки / В.В. Козирський, В.В. Василенко, А.В. Петренко // Наукові доповіді НУБіП України. – 2009. – № 1. – С. 15-30.
2. Губарев А.П. К вопросу оптимизации гидропривода отбора мощности от ветродвигателя / А.П. Губарев, О.С. Ганпанцурова // Промислова гідравліка і пневматика. – 2009. – № 1. – С. 67-70.
3. Корендій В.М. Моделювання роботи вітроколеса при поривчастих вітрах / В.М. Корендій // Математичне моделювання. – 2012. – № 1. – С. 75-79.
4. Корендій В.М. Механічні системи стабілізації кутової швидкості горизонтально-осьових вітроколіс / В.М. Корендій // Наукові нотатки. – 2012. – № 37. – С. 166-171.
5. Ганпанцурова О.С. Повышение энергетической эффективности ветроэнергетических установок с гидравлической системой отбора и перераспределения мощности / О.С. Ганпанцурова // Вісник НТУУ «КПІ». Машинобудування. – 2010. – № 58. – С. 64-70.
6. Ланець О. С. Високоефективні міжрезонансні вібраційні машини з електромагнітним приводом: монографія / О. С. Ланець. – Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2008. – 324 с.
7. Кузьо І. В. Вибір структури та обґрунтування силових і жорсткістних параметрів вібраційної машини з аероінерційним збуренням / І. В. Кузьо, О. В. Ланець, Я. В. Шпак // Збірник наукових праць Полтавського
національного технічного університету. – 2012. – Вип. 2. – С.120–131.