Кабанник С.М., Боронко О.О. д.т.н., проф.
НТУУ «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна

НЕЛІНІЙНІ ВИМУШЕНІ КОЛИВАННЯ ВІБРООПОР ВЕРСТАТІВ

Kabannyk S., Boronko O.
The National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

NONLINEAR FORCED OSCILLATIONS OF ANTIVIBRATION MOUNTINGS MACHINES

Розглянуті особливості вимушених нелінійних коливань віброопори верстата. За допомогою наближеного аналітичного методу гармонійного балансу була визначена амплітуда нелінійних коливань віброопори, при роботі
верстата і побудована амплітудно-частотна характеристика. Зроблено висновки про вплив нелінійної кубічної характеристики відновлювальної сили віброопори з урахуванням в'язкого частотно-незалежного тертя на вимушених коливань віброопори верстата. Отримана амплітудно-частотна характеристика для віброопори ОВ-31. Визначено максимальне значення амплітуди коливань. Розглянуто конкретний приклад.

Ключові слова: Віброопора, амплітуда, нелінійна характеристика, вимушені коливання, власна частота, частота
вимушеної сили.

1. Василенко М. В., Алексейчук О.М. Теорія коливань і стійкість руху: Підручник.-К.: Вища шк., 2004. – 525 с.
2. Кудинов В. А. Динамика станков. -М.: Машиностроение, 1967. – 359 с.
3. Тимошенко С. П., Янг Д.Х., Уивер У. Колебания в инженерном деле. -М.: Машиностроение, 1985. – 472 с.
4. Левитский Н.И. Колебания в механизмах. -М.: Наука, 1988.-336 с.