УДК 539.3+620.1
Грабовський А.П. к.т.н., доц., Бабієнко І.І. ас.
НТУУ «Київський політехнічний інститут», м. Київ ,Україна

ЗАКОНОМІРНОСТІ І МEХАНІЗМИ ПОШКОДЖЕННЯ КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ НАПРАЦЮВАННІ

Grabovskii A., Babiyenko I.
The National Technical University of Ukraine "Kyiv Polytechnic Institute", Kyiv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

THE MECHANICS OF DAMAGE ACCUMULATIONS KINETICS IN STRUCTURAL MATERIALS AT A WORK

В роботі розглядається тензор кінетики накопичення пошкоджень в конструкційних матеріалах, який трансформується тензором функцій додаткових лінійних та кутових деформацій при пружнопластичному деформуванні. Отримано параметр інтенсивності пошкоджень через параметр інтенсивності деформацій при довільному напрямку координатних осей. Експериментально розглянута кінетика параметра інтенсивності пошкоджень від параметра інтенсивності деформацій для пропорціонального деформування на зразках сталей 12Х18Н10Т та 07Х16Н6 в порівнянні з величинами пошкоджуваності отриманими по кінетиці зміни питомого електричного опору в матеріалі при напрацюванні.

Ключові слова: тензор кінетики, інтенсивність пошкоджуваності, пружнопластичне деформування, зміна форми, зміна об’єму.