УДК 539.388.1
Можаровская1 Т. Н. к.т.н., доц., Гигиняк2 Ф. Ф. д.т.н., вед. научн. сотр.
1–НТУУ «Киевский политехнический институт», г.Киев, Украина;
2–Институт проблем прочности им. Г.С.Писаренко НАН Украины, г.Киев, Украина

ОБ ОЦЕНКЕ ДОЛГОВЕЧНОСТИ МЕТАЛЛА СВАРНОГО ШВА СТАЛИ 15Х2МФА (Т=550ОС) В УСЛОВИЯХ ПОЛЗУЧЕСТИ ПРИ ДЛИТЕЛЬНОМ СТАТИЧЕСКОМ НАГРУЖЕНИИ

Mozharovskaya1 Т. N., Giginyak2 F. F.
1 – National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, Ukraine
2 – G. S. Pisarenko Institute for Problems of Strength National Academy of Science of Ukraine, Kyiv, Ukraine

EVALUATION OF SERVICE LIFE WELD METAL OF STEEL 15H2MFA (Т=550ОС) IN THE LONG-TERM CREEP IN STATIC LOADING

В статті представлені закономірності деформування метала зварного шва сталі 15Х2МФА (Т=550оС) при довготривалому статичному навантаженні в умовах лінійного напруженого стану. Встановлено закономірність між мінімальною швидкістю деформації повзучості і часом до руйнування метала. Виконаний комплекс досліджень дозволить в подальшому розробити експериментально обґрунтовані підходи щодо оцінки ресурсу конструкційних матеріалів з урахуванням ряду експлуатаційних факторів.

Ключові слова: метал зварного шва сталі 15Х2МФА, повзучість, довготривале статичне навантаження, лінійний напружений стан, мінімальна швидкість деформацій повзучості, час до руйнування.