Чемерис О.М. к.т.н., доц.
НТУУ “Київський політехнічний інститут“, м. Київ, Україна

КОЛИВАННЯ КРУГЛИХ КІЛЬЦЕВИХ ПЛАСТИН З КОВЗНОЮ ОПОРОЮ

Chemeris O.
The National Technical University of Ukraine “Kyiv Polytechnic Instityte”, Kyiv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

VIBRATION OF THE CIRCULAR ANNULAR PLATE WITH

Кругла кільцева пластина закріплена жорстко по внутрішньому краю і має ковзну опору по зовнішньому торці. В роботі визначаються власні частоти та радіуси вузлових діаметрів для симетричних і несиметричних коливаннях пластинки. При рішенні задачі використані функції Бесселя різного роду нульового і першого порядку. Для кожної форми коливань з числом вузлових діаметрів n=0.1,2 складені частотні рівняння та рівняння для визначення положення вузлових кілець. Проведені обчислення власних частот та радіусів вузлових кілець в випадку , коли число вузлових діаметрів n=0.1,2, а число вузлових кілець s=0.1,2.Робота може бути використана для визначення власних частот і радіусів вузлових діаметрів для різного типу коливань днища поршня двигуна внутрішнього згорання.

Ключові слова: пластинка ,ковзна, частоти, формы.

1. Сахаров И.Е. Частоти собственных колебаний кольцевых пластинок, Известия АН СССР, ОТН, №5, 1957.
2. Сахаров И.Е. Динамические жёсткости в теории осесимметричных колебаний круглых и кольцевых пластинок, Известия АН СССР, Механика, №5, 1959.
3. Гонткевич В.С. Собственные колебания пластинок. Справочное пособие.-К: Наукова думка,1964,-287с.
4. Справочник по динамике сооружений. Под ред. Б.Г.Коренева, И.М.Рабиновича.- М:Стройиздат,1972,-511с.
5. Вайнберг Д.В. Справочник по прпочности,устойчивости и колебаниям пластин.-К : Будівельник, 1973,- 487с.
6. Коренев В.Г. Некоторые задачи теории упругости и теплопроводности, решаемые в бесселевых функциях.-М: Физматгиз,1969,-358с.