УДК. 629.735.33
Збруцький О.В. д.т.н., проф., Масько О.М. асп., Сухов В.В. д.т.н., проф.
НТУУ «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна

БЕЗПІЛОТНІ ЛІТАЛЬНІ АПАРАТИ КОНТЕЙНЕРНОГО СТАРТУ: СУЧАСНИЙ СТАН І НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕНЬ

Zbrutsky A., Masko A., Suhov V.
The National Technical University of Ukraine "Kyiv Polytechnic Institute", Kyiv, Ukraine ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

TUBE LAUNCH UNMANNED AERIAL VEHICLES: CURRENT STATE AND DIRECTION RESEARCH

Проведений аналіз стану науково-дослідних робіт по проблемі створення безпілотних літальних апаратів контейнерного старту. Проаналізовано типові льотно-технічні та експлуатаційні характеристики, зроблено висновки про перспективність розвитку БПЛА даного класу. Сформульовано тактико-технічні особливості літальних апаратів даного класу. Обґрунтовано доцільність використання аеродинамічної схеми «тандем». Проведений короткий огляд БПЛА «Сокіл - 2» розробленого НТУУ «КПІ». Виокремлено ряд питань, що потребують ґрунтовних досліджень та експериментів.

Ключові слова: безпілотний літальний апарат, контейнерний старт, БПЛА «Сокіл-2».

1. Беспилотные летательные аппараты: Методики приближенных расчетов основных параметров и характеристик /
В.М. Ильюшко, М.М. Митрахович, А.В. Самков, В.И. Силков, О.В. Соловьев, В.И. Стрельников; Под общ. ред. В.И.
Силкова. – К.:ЦНИИ ВВТ ВС Украины, 2009. – 302 с.
2. Павлушенко М. Беспилотные летательные аппараты: история, применение, угроза распространения и перспективы
развития / М. Павлушенко, Г. Евстафьев, И. Макаренко – М.: Права человека, 2005. – 611 с.
3. Общие виды и характеристики беспилотных летательных аппаратов: справ. пособие / А.Г. Гребеников, А.К. Мялица,
В.В. Парфенюк и др. – Х.: Нац. аэрокосм. ун-т «Харьк.авиац. ин-т», 2008. - 377 с.
4. Егоров К., Смирнов С. Беспилотные авиационные комплексы в вооружённых конфликтах. // Военный парад, июль-
август, 2005. – С. 34-35.
5. Unmanned vehicles. Handbook 2010 / Shephard press. – Burnham, 2010. – 145 p.
6. Gary Mortimer [Електронний ресурс]/ Ukrainian State Company Unveils Tube-Launched Aerial Drone: веб сайт. – URL:
http://www.suasnews.com/2011/02/3938/ukrainian-state-company-unveils-tube-launched-aerial-drone/ (10.11.2011).