Архив номеров

Л. Танович, П. Боянич, М. Попович, Г. Младенович Специфичности микрорезания камня на основе гранита

Хиты:

УДК.621.922

Л.Танович, проф., д-р техн.наук, П.Боянич, проф., д-р техн.наук, М.Попович, канд.наук, Г.Младенович
Машиностроительный факультет Белград, Сербия

СПЕЦИФИЧНОСТИ МИКРОРЕЗАНИЯ КАМНЯ НА ОСНОВЕ ГРАНИТА

В даній роботі наведено результати дослідження, що проводяться на Машинобудівному факультеті р. Белграді в області микрорезания крихких матеріалів. Тут проаналізовано взаємодія між алмазним зерном і обрабатывающимся гранітом. Експериментально встановлено зміна нормальної складової сили різання у функції швидкості різання і глибини проникнення при микрорезании двох варіантів гранітів з місцезнаходження Сербії. На підставі слідів на граніті і що виникли тріщин встановлена критична глибина проникнення зерна, при якій виникає крихке руйнування. Зазначені дослідження повинні допомагати оптимізації процесу шліфування і полірування, що є домінуючими технологіями остаточної обробки граніту.

In this work results are indicated researches, conducted on the Machine-building faculty in Belgrade in area of micro cutting of fragile materials. Co-operation is here analyzed between diamond grain and processed granite. The change of normal making force of cutting in the function of speed of cutting and depth of penetration at micro cutting of two variants of granites is experimentally set from the location of Serbia. On the basis of tracks on a granite and arising up cracks the critical depth of penetration of grain is set, which fragile destruction is at. The indicated researches must help optimization of process of polishing and polish, being dominant technologies of final treatment of granite.

Тэги для этого материала